Regresní terapie – Hlubinná abreaktivní terapie

Home / Regresní terapie – Hlubinná abreaktivní terapie

Regresní terapie, jako taková, je prastarý princip léčení tělesna a duševna. V naší zemi ji rozšířil Ing. Andrej Dragomirecký. Cílem terapie je pochopit a odstranit vlastní nahromaděné potíže, které se mohou prakticky projevit i za velmi dlouhou dobu po vzniku jejich příčiny.

Princip terapie spočívá v postupném odhalování a zpracovávání traumatických zážitků, které se v nás hromadí v průběhu naší jedinečné existence. Daným postupem dojdeme k odhalení příčiny vzniku našich problémů, zpracujeme ji a v podstatě odstraníme.

Metoda je založena na fungování základních psychických mechanismů jako je paměť a asociační procesy. Kromě svých léčebných účinků nabízí rovněž možnost nahlédnout do širších souvislostí života a existence vůbec. Může poskytnout zcela nový pohled na situace, ve kterých se nacházíme a přinést vysvětlení našich problémů v širších souvislostech.

Metoda regrese, pokud je správně vedena, je naprosto bezpečná. Během terapie jste při plném vědomí a po sezení se cítí dobře a uvolněně. Je-li metoda aplikovaná správně a důsledně, přináší velmi dobré výsledky, které mohou být znatelné již po poměrně krátké době.

Nicméně zdůrazňuji, že regresní terpaie nenahrazuje předepsanou léčbu!

Co umí regresní terapie řešit? 

  • podpora při poúrazové rehabilitaci či pooperačních stavech
  • chronické bolesti (migrény, problémy se zažíváním, bolesti zad, končetin atd.)
  • psychické problémy (deprese, nedostatek sebedůvěry, neschopnost seberealizace, zátěže v oblastech financí, mezilidských vztahů apod.)
  • psychosomatické potíže
  • problémy s nadváhou
  • neurózy (panické stavy, fobie, úzkost, strach atd.)
  • vztahové problémy
  • celkové harmonizaci osobnosti a zajištění optimálního psychického a duševního rozvoje

NENÍ vhodná pro:

  • drogově závislé
  • osoby, které pravidelně (denně) užívají psychofarmaka

Kolik sezení regrese je potřeba?

Každý klient absolvuje několik sezení. Zpravidla se nám podaří během jednoho setkání zpracovat jednu nebo dvě příčinné události. U každého klienta je počet událostí velmi individuální. Počet sezení je doslova závislý na počtu aktivních traumat v podvědomí. Minulost klienta tedy ovlivňuje i počet sezení. Jsou případy, kdy stačí projít například dvěma událostmi a problém je vyřešen, což se děje v minimálním počtu případů. Většinou klienti musí projít celým řetězcem událostí po časové ose směrem do minulosti. Ve vážnějších případech není výjimkou i řádově deset či patnáct příčinných událostí, které je třeba odhalit a zpracovat, což zpravidla zabere deset a více sezení.

Jak dlouho, za kolik a kde?

Obvyklá délka sezení je 2-3 hodiny. Vhodná doba mezi konzultacemi je min. měsíc. Změny potřebují mít čas si trochu „sednout“.

Cena za sezení je 1 800,- Kč. 

Konzultace probíhají buď osobně u mně (Praha 9 – Čakovice), přes Skype anebo, pokud jste z Prahy a jejího velmi blízkého okolí, lze i u Vás doma. V tomto případě si ale účtuji 300 Kč cestovného a je nutné zajistit nevyrušování ostatními členy domácnosti. Při sezeních není vůbec dobré být jakkoliv vyrušován.